עד פלישתה של הקורונה לחיינו השתמשו מעסיקים רבים בשירותיהם של מרצים כחלק משמעותי העשרת עובדים וביצירת תכנים למפגשי חברה. המטרה היתה ועודנה ברורה. הזמנת הרצאה פותחת בפני העובדים אפיקים חדשים, חושפת אותם לנושאים שהיכרותם איתם מועטה או שטחית, מאפשרת איוורור של החשיבה ומחזקת את התחושה שלארגון איכפת והוא מודע לצורך לחזק את עובדיו להעשיר את עולמם ולהבטיח את רווחתם.

תכנים מועברים במיגוון כמעט אינסופי של נושאים בחלקם אלה שעונים על רוח הארגון, מטרותיו וחזונו ואחרים שמתמקדים בבריאות העובד, בפנאי שלו ובחיוך שאפשר להעלות על שפתיו.

תכני הרצאות לחברות שממוקדים ברווחת העובד

הדגש במיגוון ההרצאות שמציעה הנטורופתית הוותיקה עמרית בן סירה
מושם על עוצמתו ויכולותיו של העובד לשפר את בריאותו ואת איכות חייו בקלות ופשוט על ידי יצירת מיקוד בהם.
בנוסף, עוסקת עמרית רבות ולעומר בנושא ההתמודדות עם מתחים ומתן כים יעילים ומיידיים להורדת רמות המתח הן בעבודה והן כדרך חיים.
נכון להיום די ברור לכולם שמתח מהווה גורם מוביל בתחלואה והתמודדות יעילה איתו תשפר את יכולתם של העובדים להתמיד והגיע למקומות העבודה ואף להגיע לתשואות ותפוקות גבוהות הרבה יותר. גם מערכות היחסים בתוך הארגון – אשר חשובות במיוחד לתפקוד התקין של הפרטים ושל הארגון בכללו – משתפרות כאשר לעובדים דרכים יעילות ופשוטות לפתרון מצבים של מתח ומערכות יחסים מקרטעות.

תכני הרצאות לחברות שתומכים ביעילות עבודת האירגון

עוד במסגרת התכנים מרצה בן סירה על היכולת להשתמש בכלים תודעתיים במטרה לשפר את מערכות היחסים בכלל, את התפקוד בתוך החברה ואף את ההישגים האישיים והמערכתיים. עובדים ששולטים בכלים כאלה עשויים להפיק הרבה יותר מעצמם ולהיות בעלי ערך גבוה פי כמה לאירגון ולקדם את מטרותיות.
ברור לגמרי שהיכולת לייצר זהות בין מטרות הארגון למטרותיו האישיות של העובד מסייע לכולם ליצור תנועה הרבה יותר משמעותית קדימה תוך שרמת המרוצות של העובד עולה וכך נאמנותו ואחריותו כלפי החברה.

על פי תפיסה זו, חשוב לציין, נושאיהן של ההרצאות כפי שמועברים על ידי עמרית בן סירה מתמקדים בבריאות הפרט בתוך הארגון, ברווחתו, ביכולתו להפיק יותר מעצמו וקודו, ביצירת זהות בינו לבין הארגון והעצמת יכולתו לראות את עצמו כחלק מהמארג וכמי שהצלחת הארגון היא הצלחתו.
גם כשהנושאים קשורים בבריאות הפיזית הדגש מושם על ביתרונות שיש לחברה מעובדים שניזונים כראוי, מודעים לבריאותם ולחיוניותם ומשפרים את יכולתם לתרום לחברה.

ניתן "לתפור" את הנושאים ולהתאימם לצרכי האירגון ומטרותיו

את הנושאים ניתן להתאים באופן הדוק לצרכים של הארגון ואף להזדמנות הנבחרת להעלאת ההרצאה.
כך למשל ניתן להתאים את התכנים ליום האישה, שבוע בריאות, שיפור פריון העבודה, הורדת מתח והתמודדות טובה יותר עם מטלות ועומסים, התמקדות בהשגת יעדים או באופן כללי שימור בריאות העובדים על ידי העברת הרצאה על עקרונות תזונה נכונה, שיפור משיי בריאות, איזון משקל ועוד.

הרצאות פרונטליות או אונליין

תכנים מעשירים ותורמים ניתן להעביר כמובן גם דרך אפליקציית הזום כפי שהתרגלנו בימי הסגרים והבידודים. עם זאת חשוב לכולנו ובוודאי לעובדי ארגונים גדולים, שגם כך נפגעו ממיעוט אינטראקציות עם שאר עמיתיהם לעבודה – לשוב למפגשים פרונטליים. הרי ברור לכולנו שאחת המטרות של מפגשים הן במסגרת הרצאות לחברות והן בל מסגרת אחרת של כלל העובדים בחברה היא להדק ולחדש את הקשים האנושיים.
דווקא ההפרדה והריחוק שנכפו על רובנו בשנתיים האחרונות העצימו והציפו את ההבנה שלמרות שניתן היום, במקצועות רבים, לעבוד לבד ומהבית – הקשר האנושי חשוב לנו והוא תמצית חיים חיונית עבור רוב בני האדם.
זו גם הסיבה שבמסגרתן של ההרצאות ובוודאי כשבוחרים בתהליכים
מתמשכים יותר כמו סדנאות לארגונים, חלק משמעותי מהתהליכים הינם תהליכים משותפים, תהליכים שחושפים אותנו לעמיתים שלנו, תהליכים שמחזקים ומדגישים את הקשרים האנושיים.
המפגשים במסגרות של הרצאות ופעילות ארגונית בכלל מדגישים את היותנו יצורים חברתיים ואת המשמעות העמוקה שקשרים בינאישיים מעניקים לעבודה שלנו. החברה או כל מקום עבודה שהוא נהנים מהערך המוסף של קשרי העובדים. קשרים כאלה יוצרים הפרייה הדדית, מוציאים את החשיבה מסטגנציה ומעניקים לעובדים יכולת גדולה יותר למציאת פתרונות יצירתיים לבעיות, אתגרים אישיים ואתגרים כלל מערכתיים.
העברת ידע וחשיבה משותפת תורמת למחוייבות לארגון ומעלה את מידת הנאמנות של העובדים.
חוויה משותפת בימי כיף אירגוניים, הרצאות לחברות, סדנאות בארגונים ופעילות חשובה ומקדמת בדיוק כפי שעושה זאת הערכת באמצעות בונוס, מילות עידוד בוס שיודע להעניק תמיכה ומילה טובה.

במסגרת פעילות השוטפת של עמרית בן סירה בשנים שקדמו לימי הקורונה, הגיעו תגובות רבות מעובדים שציינו את התרומה הגדולה שהמידע שהועבר כמו הקשרים והחיבורים שנעשו במסגרת הפעילות תרמו לרווחתם של המשתתפים.

בחלק מההרצאות ישנה השתתפות פעילה של העובדים על ידי תנועה,
מוזיקה שמשפרת קשב, רגיעה, יעילות ואפילו תהליכים מדיטטיביים – במידה וקיימת נכונות ורצון להשתמש בכלים אלה.

אנו נשמח לעמוד לרשותכם בהתאמת התכנים והדרכים כך שהרצאות לחברות שמועברות על ידי עמרית בן סירה תנבנה עבורכם את התוצאות הטובות ביותר.

עוד כמה מילים על חשיבותן של הרצאות לחברות בפן הארגוני:

לנטוורקינג וקשרי עובדים בארגון יש השפעה משמעותית על צמיחת הארגון והתפתחותו.
נטוורקינג בין עובדים שאינם נמצאים במגע באופן שוטף חיוני למציאת פתרונות חדשניים, פותוח יצירתיות והיכולת להצמיח את הארגון.
זו הסיבה לכך שמיפגשים במסגרת הרצאות לחברות אשר מפגישים באווירה משוחררת יותר עובדים ממיגזרים שונים של החברה מאפשרים יצירת אינטראקציות שמובילות לצמיחה והעשרה. כמו הרצאות לחברות כך גם ימי כיף, פעילות חברה שאיננה פורמלית ושיחרור מלחצי היומיום הם מנוף להתפתחות ונותנת כלים בידי אנשי משאבי אנוש להביא תוצאות מרשימות ביצירת מארג חברתי פורה.
תמונה דומה ניתן לראות בפעילויות איכותיות שמתקיימות בגופים חוץ חברתיים כמרכזים קהילתיים בהם פעילות שמנותקת מתחומי העניין היומיומיים של משתתפי הרצאות וסדנאות הופכת למנוע מקדם של הקהילה.
כפי שנאמר כבר בגוף הדברים שבירת השיגרה, יצירת מציאות פחותת לחצים הופכת ומיפגשים פיזיים-בינאישיים הינ כורח במיוחד בתקופה של אי וודאות כפי שהן פרטים והן אירגונים חווים בתקופה של השנתיים האחרונות.
הארגון ואנשי המפתח בו עשויים לחולל שינוי חברתי בונה ומעצים בהחלטתם לפתוח את המרחב ליציירתם של אלה.

צרו קשר

  • 03-9217515
  • 050-5401171
  • info@dromrit.co.il
  • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 - 20:00
שישי 9:00 - 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון

ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר
בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom
לפרטים והרשמה

הרשמו לסדנת הרזיה ואנטיאיי׳ינג -בליווי קבוצתי ואישי

24 מפגשים דו-שבועיים בזום- בליווי מתכונים טעימים ובריאים
לחזור למשקל תקין, להראות מעולה, להרגיש רעננים ומפוצצים באנרגיות
לפרטים והרשמה
עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על אנטי-אייג'ינג ותזונה בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש