אכלתי בננה ירוקה ורזיתי…

כמה סיבות טובות לתזונה מבוססת בננות ירוקות

בננות ירוקות עתירות סיבים תזונתיים. הסיבים יוצרים תחושת שובע, משפרים את תפקוד מערכת העיכול ועוזרים לאזן את רמות הסוכר בדם. השובע ותחושת המלאות עוזרים לנו בתהליך איזון המשקל. הסיבים מאיצים את פעולת העיכול ופותרים מצבים של עצירות. העלייה המתונה של רמת הסוכר בדם מגנה על הלב וכלי הדם וכמובן מונעת התפתחות סוכרת.

ערכים תזונתיים בבננות

בבננות הירוקות כמות מאוד גבוהה של אשלגן 531 מ״ג בכוס של קוביות בננה. האשלגן תומך בתפקוד הכליות ובנוסף מרחיב כלי דם ובכך מוריד את רמת לחץ הדם. איזון לחץ הדם משפיע לטובה על בריאות הלב.

בננות ירוקות הן מקור מצויין לויטמינים ומינרלים נוספים ובעיקר ויטמין C וויטמין B6. צריכת בננות ירוקות אף מסייעת לספיגה של מינרלים ובמיוחד לספיגת סידן.

הערך הגליקמי של בננות ירוקות הוא 30 ונחשב לנמוך מאוד. נתון זה מצביע על כך שהן כמעט ואינן מעלות רמת הסוכר בדם ובכך נמנעות גם נפילות הסוכר שמערערות את האיזון ההורמונלי של הגוף מחד גיסא וגורמות לצריכת פחמימות גבוהה מאידך גיסא. איזון כזה תומך מאוד בתהליך ההרזייה, שומר על רמת אנרגיה תקינות ומונע תחושת עייפות באמצע היום.

בננות ירוקות עשירות עמילנים עמידים. כדי לעכל עמילנים כאלה הגוף נאלץ להשקיע אנרגיה, דבר שמסייע בירידה במשקל. אבל מה שחשוב עוד יותר, חיידקי המעיים מייצרים מהעמילנים העמידים חומצות שומן קצרות שרשרת שמסייעות באיזון רמות הכולסטרול.

את הבננות הירוקות ניתן לבשל, לאדות או לאפות יש הנוהגים לטגן אותן אבל פעולת הטיגון תמעיט מאוד את ההשפעה החיובית שלהן ואף תעלה משמעותית את כמות הקלוריות הנצרכת.

הרשמו לסדנת הרזיה אונליין

קראו עוד על...

מקורות

צרו קשר

  • 03-9217515
  • 050-5401171
  • info@dromrit.co.il
  • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 - 20:00
שישי 9:00 - 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון

ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר
בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom
לפרטים והרשמה

הרשמו לסדנת הרזיה ואנטיאיי׳ינג -בליווי קבוצתי ואישי

24 מפגשים דו-שבועיים בזום- בליווי מתכונים טעימים ובריאים
לחזור למשקל תקין, להראות מעולה, להרגיש רעננים ומפוצצים באנרגיות
לפרטים והרשמה
עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על אנטי-אייג'ינג ותזונה בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש