אפקט ה"ריבאונד" בגוף

Telephone consultation Omrit Ben Sira

בייעוץ טלפוני מהשבוע פנתה אלי צעירה ישראלית שחיה בחו״ל. לפני מספר שנים גילו אצלה תסמונת מטבולית שהתבטאה למזלה רק באי סבילות אינסולין (מין מצב טרום סוכרתי) מלווה ברמה גבוהה של כולסטרול.

מאחר שהגישה הקונבנציונלית כללה תרופות מרובות, התאמתי לה בעבר תזונה ותוספים שכל עוד התמידה בהם השתפרו המדדים כך שלא הייתה עדות לתסמונת.

עם חלוף הזמן שוחרר מעט הרסן והיא עשתה שינויים כאלה ואחרים בתזונה, אם כי תמיד עם עין צופיה לתוצאות תוך הקפדה על פעילות ספורטיבית אינטנסיבית.

לפני כחודש, במטרה לשפר את המדדים עוד יותר, הופנתה לרופא שהציע תזונה מאוד קיצונית שכללה חלבון רזה מהחי וירקות בלבד. אבל לאחר חודש קשה ביותר לתדהמתה בכל המדדים שאותם ניסתה לשפר חלה החמרה:
ירידה בתפקוד בלוטת התריס, עלייה ברמות השומנים בדם ועלייה ברמת הסוכר. ״וזה״ היא אומרת ״אחרי שכל החודש האחרון אני מרגישה עייפה ועצובה….״

עם קבלת התוצאות, שוב פנתה אלי.

אז חשוב לדעת, גם הגוף יודע להגיב ב״ריבאונד״! לפעמים נדמה לנו שאם ״ניקח אותו אל הקצה״ נסחט את המשאבים שלו, נאלץ אותו להיכנע לרצונות שלנו, נימנע ממנו … נשיג את המטרה. אולם הגוף – זה אנחנו וכשהנפש צועקת שמה שאנחנו עושים לא טוב, אנחנו חייבים להקשיב.

במקרה של האמור, הוספה של מעט פרי בעל ערך גליקמי נמוך ושמנים צמחיים: שמן זית, טחינה ואגוזים יעזרו לאזן את המצב. גם תוכנית להוספה בזהירות רבה ובעדינות, של צמחי מרפא ותוספי תזונה תהייה עכשיו חלק מהדרך.

קראו עוד על...

צרו קשר

  • 03-9217515
  • 050-5401171
  • info@dromrit.co.il
  • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 - 20:00
שישי 9:00 - 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון

ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר
בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom
לפרטים והרשמה

סדנאות הרזיה - אונליין

24 מפגשים דו-שבועיים בזום
לחזור למשקל תקין, להראות מעולה, להרגיש רעננים ומפוצצים באנרגיות
לפרטים והרשמה
עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על אנטי-אייג'ינג ותזונה בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש