דיקור

דיקור סיני זאת שיטת טיפול עתיקה אשר התפתחה בסין לפני כ-3000 שנה. השיטה מבוססת על הבנה עמוקה ביותר של אופן זרימת האנרגיה בגוף ומערכותיו ומאפשרת, בתהליך קצר יחסית, לשפר את האיזון הפיזי ואפילו הרגשי בגוף.

איזון הוא המפתח לשימור בריאות טובה. למרות השנים הרבות בהן שימשה הרפואה הסינית במזרח במהלכן אף אומצה, שונתה והותאמה לרפואה היפנית, הטיבטית והקוריאנית, במאה ה-20 הפכה פופולרית בשאר העולם.

הדיקור לגישותיו השונות משולב כיום לא רק כשיטת טיפול אלטרנטיבית, אלה גם כטיפול קונבנציונלי ברוב מוסדות הבריאות במערב. גישות הדיקור השונות הוכיחו עצמן כיעילות מאוד בתרפיית כאב, מחלות מערכת הנשימה, מחלות מערכת העיכול, דרכי שתן, מיגרנות וכאבי ראש, כאבי שריר ושלד, שיקום ברכיים ומחלות רבות אחרות.

במהלך המאה ה-20 התפתחו גישות דיקור נוספות:

  • נוז׳ייה – שיטת דיקור נקודות באוזן (אוריקולותרפיה). פותחה על ידי הרופא הצרפתי פול נוג׳יה. ב-1987 זכתה להכרה ע״י איגוד הבריאות העולמי וב-2002 לאישוש ממחקרו של דוד אלימי.
  • YNSA – שיטת דיקור נקודות בקרקפת. פותחה על ידי הרופא היפני ימאמוטו.
  • סו-ג'וק (SU-JOK) – שיטת טיפול קוריאנית המטפלת בנקודות על גבי כפות הידיים וכפות הרגליים אשר מייצגות מערכות גוף שונות.

כל השיטות יעילות בהתמודדות עם כאב, חוסר איזון והצורך להשיג איכות חיים טובה יותר. גישות אלה, בטוחות לחלוטין לשימוש והן משולבות בקליניקה שלנו במהלך הטיפולים השוטפים. השימוש בגישות דיקור חדשות יחד עם הדיקור הסיני המסורתי מאפשר לקצר את זמן הטיפול ומאפשר השגת הקלה די מהר.

קראו עוד על…

נטורופתיה

הומאופתיה

תרפיית קרניוסקרל

דיקור

צמחי מרפא

תזונה

רפלקסולוגיה

צרו קשר

× דברו איתנו