מה זה נטורופתיה

גישה טיפולית המבוססת על ההבנה שריפוי מושג על ידי תיקון ועידוד מנגנונים טבעיים של הגוף. התיקון והאיזון של מנגנוני הגוף אשר פעילותם השתבשה בשל אורח החיים מושג על ידי תזונה מתקנת, צמחי מרפא, תוספי מזון, פעילות גופנית, שמנים אתריים ועוד. בהמשך ממליצה הנטורופתיה, מנחה ומכוונת את האדם לאמץ אורח חיים תקין ובריא, בכך היא ממלאת את תפקידה כרפואה מונעת.

היפוקרטס, אבי הרפואה המערבית, היה הראשון שגרס כי המקור לריפוי הוא הטבע. הוא זה שטבע את הביטוי: Vis Medicatrix Naturae – כוחו המרפא של הטבע.
תמצית גישתו של היפוקרטס גולמה במשפט המפורסם שלו: יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך, תפיסה שהייתה גם אבן דרך בגישתו של הרמב״ם.

כיום משמשת נטורופתיה כאמצעי לטיפול בהפרעות, כאבים ותסמינים שאינם מוצאים פתרון במסגרת הרפואה הקונבנציונלית. נטורופתיה נותנת מענה גם למטופלים רבים שמטופלים במסגרת קונבנציונלית וזקוקים לתמיכה במהלך הטיפול, לשיפור התוצאות של הטיפול הרגיל, להקלה בכאבים ולשיפור איכות החיים.

נטורופתיה משמשת גם כגישה הנבחרת למי שבוחרים בריפוי טבעי (רפואה אלטרנטיבית, רפואה משלימה) כבחירה מועדפת שלהם ומחוייבים לדרך הטבעית כדרך חיים.

בקליניקה עמרית בן סירה, הגישה הנטורופתית משולבת יחד עם טיפול הומאופתי, מספר שיטות דיקור, טיפול בצמחי מרפא, פטריות מרפא, תזונה ושיטות איזון וריפוי נוספות. האבחון המקדים לטיפול נעשה ע״י תשאול הומאופתי נטורופתי, אבחון ממוחשב, אירידיולוגי, אבחון כף, יד, לשון ועוד.

הגישה הטיפולית מותאמת אישית לכל אדם על פי יכולותיו וצרכיו, זאת במטרה להשיג את התוצאה המיטבית מהר ככל שניתן.

טיפול נטורופתי

נטורופתיה היא מיכלול של דרכים שכולן מסתמכות על אמצעים טבעיים וגישות טבעיות לריפוי ומניעה של מחלות.

הטיפול הנטורופתי, לפיכך, מתחיל באיבחון במספר גדול של דרכים טבעיות. כאשר נטורופתית מומלצת תשמש בכמה מגישות אבחון אלה במטרה להצליב את המידע המתקבל ובכך לדייק בזיהוי הבעיה ושורשיה.

מטרתו של טיפול נטורופתי היא לזהות מה גרם לתסמינים על פיהם מאובחנת המחלה. ההבנה היא שככל שנגיע קרוב יותר לגורם הראשוני ניתן יהיה באמצעותו של הטיפול הנטורופתי לעקור את המחלה מין השורש ולהביא להחלמה מלאה ולא רק לדיכוי התסמינים.

טיפול הנטורופתי – איך הוא מתבצע לאחר האבחון היסודי:

טיפול נטורופתי מתייחס כאמור לכל היבטי החיים ואורח החיים. הטיפול מתחיל בהתאמתה של תזונה למצבו המדוייק של המטופל. תזונה שמאזנת את רמות הסוכר, השומנים בדם, את מצב הליחה והלחות בגוף. תזונה שמחזקת את מערכת החיסון או כזו שמסייעת בשיפור הריכוז, בהורדת תהליכי דלקת או בשיפור תיפקודה של מערכת העיכול.

בהמשך טיפול נטורופתי איכותי יציע למטופל לתסף את אותם רכיבים שחסרים לגוף באמצעות מזונות יעודיים או באמצעות ויטמינים, מינרלים.

טיפול נטורופתי – שימוש בצמחי מרפא

טיפול נטורופתי משתמש בתרופות מן הטבע – כלומר צמחי מרפא. צמחי המרפא מכילים מיגוון מאוד גדול של חומרים פעילים שפועלים באופו סינרגיסטי – כלומר תומכים אלה באלה ומעצימים הדדית את פעולתם. צמחי המרפא משפיעים על מערכות גוף שונות ועל תפקודים שונים בדיוק כפי שעושות תרופות כימית. יתירה מכך, רבות מהתרופות המוכרות לנו (וגם אלה שאינינו מכירים) מהוות חיקוי של חומרים שנמצאים בטבע – בצמחים. למשל: האספירין הוא חומצה סיליצילית שנמצאת בעצי ערבה, LAIF – תרופה אנטי דיכאונית שמבוססת על הפרע (היפריקום), תרופה לטיפול באלצהייימר המבוססת על ג'ינקו בילובה ועוד רבות אחרות. כתרופות קיבלו הצמחים "טיפול" רוקחי ובו בודד החומר הפעיל המרכזי בלבד, כשאנו משתמשים במיצויים של הצמחים אנחנו מקבלים השפעה תומכת של חומרים פעילים ארים שמחזקים את יכולת ההתמודדות הפיזית והרגשית של האדם.

טיפול נטורופתי – אמצעים נוספים

טיפול נטורופתי איכותי עשוי להסתייע גם בתרופות הומיאופתיות, תמציות של פרחי באך, טיפולי מגע כגון עיסויים, רפלקסולוגיה ואפילו – מה שניתן למצוא בטיפול של נטורופתית מומלצת גם טיפול באמצעות שיטות דיקור שונות כמו דיקור סיני, סוג'וק או דיקור של אפרכסת האוזן.

טיפול נטורופתי איכותי עשוי להציע תמיכה באמצעות מדיטציה, תדרים מוזיקליים, דימיון מודרך ואפילו שמנים אתריים שיכולים להשתלב בכל הטיפולים שהוזכרו אך גם לעמוד בפני עצמם כטיפולי הרגעה או תמיכה כללית בגוף ובנפש המטופל.

קראו עוד על...

צרו קשר

  • 03-9217515
  • 050-5401171
  • info@dromrit.co.il
  • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 - 20:00
שישי 9:00 - 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון

ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר
בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom
לפרטים והרשמה

הרשמו לסדנת הרזיה ואנטיאיי׳ינג -בליווי קבוצתי ואישי

24 מפגשים דו-שבועיים בזום- בליווי מתכונים טעימים ובריאים
לחזור למשקל תקין, להראות מעולה, להרגיש רעננים ומפוצצים באנרגיות
לפרטים והרשמה
עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על אנטי-אייג'ינג ותזונה בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש