צמחי מרפא

רפואת הצמחים הייתה הדרך המוכרת לריפוי. משחר האנושות ועד היום חומרים פעילים המצויים בצמחים מועתקים ומיוצרים באופן סינתטי במפעלי התרופות.

מי אינו מכיר את האספירין? החומצה הסליצילית שמצוייה בעלי עץ הערבה שימשה את האנושות אלפי שנים ואז ״הועתקה״ והיא משמשת אותנו כתרופה להורדת כאב וחום, לטיפול בדלקות ולדילול דם.
רמוטיב – נמכר בארץ לטיפול בדיכאון הוא העתק של החומר הפעיל בהיפריקום – צמח המשמש ברפואה הטבעית לאותה מטרה עצמה וגם להרגעה ושיפור איכות השינה. LASEA – ניתנת לאחרונה כתרופת מרשם, אך היא בעצם קפסולה של שמן אתרי – לבנדר – אחד מכוכבי הטיפול הטבעי. כך תרופות רבות אחרות בהן תרופות לטיפול במחלות נפוצות כמחלות חורף ושיעול ועד למחלות אונקולוגיות.

ברפואת הצמחים, בניגוד לרפואה הכימית, נעשה שימוש בכמה חומרים פעילים הנמצאים בצמח ואשר משפרים איזון של המערכת כולה מעבר לטיפול בתסמין העיקרי. בנוסף, ברפואת הצמחים מקובל לעבוד עם פורמולות אשר מורכבות ממיצוי של מספר צמחים. מטרת השימוש בפורמולות היא איזון הן של הגוף והן של הנפש, כמו גם אפקט הסינרגיזם – היעילות המוגברת הנובעת מכך שהצמחים השונים מעצימים זה את פעולתו של זה.

בטיפול בקליניקה מותאמת פורמולת צמחים באופן ייחודי לכל אדם ומטרתה לטפל בתסמינים וגם בגורמים הרגשיים ו/או בהשפעות הרגשיות שהבעיה גרמה.
ההשפעה של צמחי המרפא כמעט תמיד מיידית ולכן ניתן להרגיש שיפור תוך פרק זמן קצר.

קראו עוד על…

שלושה צמחי מרפא להרזיה

פטרת, ריח רע וסודה לשתיה

מרווה – צמח מרפא עתיק יומין

קמומיל / בַּבּוֹנָג- כוס של בריאות!

סודות ירוקים

הילדים חוזרים לבית-ספר?

צרו קשר

× דברו איתנו