טיפול טבעי בכולסטרול

כולסטרול מהו?

כולסטרול הוא חומר שומני המשמש את צרכי הגוף לשם ייצור הורמונים, מלחי מרה, רקמת ההגנה התת עורית, קרומי התאים, מעטפת העצבים ועוד.

כולסטרול גבוה מעיד על כמות גבוהה מדי של שומנים המצויים בדם ועלולים לשקוע על דפנות כלי הדם ובכך לגרום להיצרות. כלי דם אשר מאבדים מגמישותם ומנפחם כמו גם מאבדים את כושרם לתפקד ביעילות ולהעביר את כמות הדם הדרושה. פגיעה תפקודית זו מהווה את אחד הגורמים העיקריים למחלות לב ובשל כך עלולה להפוך למסכנת חיים.

לעלייה ברמות כולסטרול בדם אין כל תסמינים ולכן האדם אינו מודע לתהליך ההרסני המתחולל בגופו.

כולסטרול טוב, כולסטרול רע

רוב האנשים הנשלחים לבצע בדיקות דם, מודעים היטב לכך שתוצאות הבדיקה תראנה ערכים שונים של שומנים.

מעיד על כמותם הכוללת של סוגי השומנים השונים הנמצאים בדם.
כולסטרול טוב – HDL – High density Lipoprotein – זו התרכובת אשר נושאת כולסטרול מרקמות הגוף אל הכבד. כאשר הכבד בריא ויש בו רצפטורים (קולטנים) רבים לכולסטרול הוא קולט את השומנים הללו והופך אותם לחומרים חיוניים לגוף.
כולסטרול רע – LDL – Low density Lipoprotein – תרכובת זו נושאת שומן מהכבד אל מערכות הגוף. עודפי השומן עלולים לשקוע על דפנות כלי הדם וליצור פלאק – אשר חוסם את מעבר הדם התקין.

טריגליצרידים

גוף האדם משתמש כחומר עיקרי לאחסון אנרגיה בטריגליצרידים המורכבים מ-3 יחידות של חומצות שומן וראש גליצרול – תרכובת פחמימנית. הטריגליצרידים משמשים בגוף מקור לאנרגיה בכל מצב של רעב, כאשר האנרגיה הזמינה לגוף מתכלה.

הגורמים לעלייה ברמות הכולסטרול

לכולסטרול מקור חיצוני – אקסוגני – התזונה שלנו ומקור פנימי – אנדוגני – ייצור עצמי על ידי הכבד.

כולסטרול אקסוגני מקורו בתזונה המבוססת על צריכה קבועה של שומנים רוויים, המצויים במוצרים מן החי, דוגמת בשר ובשרים מעובדים כמו נקניקים ונקניקיות ומוצרי חלב או תזונה המכילה שומני טרנס – שומנים צמחיים אשר עבורו תהליכי הקשייה ע״י העשרה במימן, כמו חלק גדול מן המאפים המוכנים: ביסקוויטים, עוגיות ועוגות.

כולסטרול אנדוגני מיוצר כאמור על ידי הכבד. את רמת הכולסטרול האנדוגני ניתן להוריד על ידי העשרת התזונה בסיבים תזונתיים אשר מאפשרים פינויו מהגוף ועל ידי צריכה של מזונות על ספציפיים אשר מעלים, בצריכה ממושכת, את מספר הקולטנים לשומן בכבד.

טיפול טבעי בכולסטרול

למרות ההערכה כאילו השפעתו של המרכיב התזונתי עומדת על 30%, מצאתי מנסיוני המצטבר של מטופלים בקליניקה, שהתאמה של תזונה אישית מאפשרת שינוי משמעותי בערכי השומנים בדם. שילוב של תזונה כזו יחד עם תוספי תזונה וצמחי מרפא אשר מיועדים לטיפול בכולסטרול עשויים להשיג את התוצאה המבוקשת בפרק זמן קצר. התוצאה תהיה ירידה ברמות הכולסטרול הרע LDL, עלייה ברמות הכולסטרול הטוב HDL וירידה ברמות הטריגליצרידים. שימוש בפורמולות של פטריות מרפא אשר משתייכות לקבוצת מזונות העל מאפשרת לטפל ביעילות בכבד שומני ובמהלך הזמן לגרום לעלייה ברמות הקולטנים – רצפטורים לשומן בכבד.

קראו עוד על...

צרו קשר

  • 03-9217515
  • 050-5401171
  • info@dromrit.co.il
  • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 - 20:00
שישי 9:00 - 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון

ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר
בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom
לפרטים והרשמה

הרשמו לסדנת הרזיה ואנטיאיי׳ינג -בליווי קבוצתי ואישי

24 מפגשים דו-שבועיים בזום- בליווי מתכונים טעימים ובריאים
לחזור למשקל תקין, להראות מעולה, להרגיש רעננים ומפוצצים באנרגיות
לפרטים והרשמה
עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על אנטי-אייג'ינג ותזונה בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש