טיפול טבעי בסוכרת

מהי סוכרת?

סוכרת הינה הפרעה בחילוף החומרים של סוכרי הגוף. גלוקוז הוא חד סוכר והוא משמש בגוף כחומר בעירה – להפקת אנרגיה. הסוכר המוכר לכולנו הוא סוכרוז דו-סוכר המורכב מגלוקוז ופרוקטוז. הוא מתפרק על ידי אנזימים הנמצאים ברוק ונספגים אל דם במעי הדק. כך מתפרקות גם פחמימות מורכבות יותר, כדי לאפשר את ספיגתן במערכת העיכול. עם ספיגתו של הגלוקוז אל תוך הדם, עולה רמתו וכתוצאה מכך אמור הלבלב להפריש אינסולין. האינסולין הינו הורמון המאפשר את הכנסת הסוכר אל תוך תאי הגוף כחומר בעירה להפקת אנרגיה.

כאשר הלבלב מתפקד ובריא הוא מפריש אינסולין בהתאמה לרמת הסוכר בדם ובצורה מאוזנת. כאשר אדם חולה בסוכרת מכל סוג רמת הסוכר בדם עולה ויוצאת מאיזון בריא.

מהם סוגי מחלת הסוכרת?

סוכרת מסוג 1 המכונה גם סוכרת נעורים, בעיקר משום שהופעתה אופיינית יותר בגילאים הצעירים. בסוכרת מסוג זה ישנה פגיעה בתאי בטא בלבלב (אותם תאים המייצרים אינסולין) עד לכשל מוחלט בייצור אינסולין. דרך הטיפול היחידה לסוג סוכרת זה היא מתן אינסולין בהזרקה.
סוכרת מסוג 2, מכונה סוכרת מבוגרים. הלבלב מייצר אינסולין והכשל הוא בכניסת הסוכר אל תוך התאים בשל היעדר רגישות או תגובה שלהם לאינסולין. סוכרת מסוג 2 מתפתחת בדרך כלל בהדרגה ובשלביה הראשונים מכונה כהפרעה בסבילות לסוכר. אבחון ההפרעה בשלבים אלה מאפשר לשנות תזונה ואורח חיים אשר, לעיתים קרובות, עשוי למנוע הידרדרות למצב של סוכרת.
סוכרת הריונית נובעת מהתנגדות לאינסולין המתפתחת בשלבים מתקדמים של ההריון בקרב כ-5% מהנשים. סוכרת הריונית מחייבת שינוי תזונתי ומעקב צמוד, הן בשל הצורך לשמר את בריאות האם והן משום שרמות גבוהות של סוכר עוברות דרך השליה ומשפיעות גם על העובר. בדרך כלל הסוכרת ההריונית חולפת מעצמה לאחר הלידה, אך יש לתת את הדעת, שחלק מנשים אלה מועדות לפתח סוכרת מסוג 2 בשלב חיים מאוחר יותר.

טיפול טבעי בסוכרת

בשלבים מוקדמים של סוכרת אנו ממליצים מאוד לעבור לתזונה נטולת פחמימות ריקות, צריכה מבוקרת של פחמימות מלאות (מורכבות) בשילוב חלבון.

כדאי לאמץ תזונה אנטי דלקתית, לאזן את משקל הגוף ולאמץ אורח חיים פעיל המלווה בספורט כמו פעילות אירובית.

בנוסף ניתן להיעזר בצמחי מרפא המסייעים באיזון רמות סוכר, בשיפור יכולת ההסתגלות של הגוף ובהתמודדות עם מצבי מתח.

מה הם המינרלים החיוניים לחולים סוכרתיים ולאנשים הנמצאים בסיכון לחלות בסוכרת?

מגנזיום משתתף במספר גדול של ריאקציות אנזימטיות, מגביר הפרשת אינסולין ומשפר את כניסת הסוכר לתאים. מגנזיום מופרש בכמות גדולה דרך השתן כאשר רמות הסוכר גבוהות.
ניתן להעשיר את כמות המגנזיום הנצרך דרך התזונה על ידי הגדלת הצריכה של מזונות צמחיים ירוקים.
כרום הינו מינרל המהווה מרכיב עיקרי בגורם סבילות הסוכר בגוף. צריכה של כרום עשויה לסייע בתיקון מצבים טרום סוכרתיים, היא מסייעת לאיזון רמות הסוכר בדם ולהכנסת הסוכר אל תוך התאים. היות שכרום חסר בכל המזונות שמכילים פחמימות מזוקקות אלה גם מעלים את רמות הסוכר בדם וגם גורמים לחסר מצטבר בכרום הגורם לסוכרת.
ניתן להעשיר את התזונה בכרום על ידי צריכה של ברוקולי ושמרי בירה. גם מאכלי ים כמו צדפות וסרטנים עשירים בכרום.

מה עוד חיוני לחולי סוכרת לאיזון וגם טיפול מונע?

בנוסף למינרלים חיוניים אלה אנו מוסיפים צמחי מרפא המסייעים באיזון רמות הסוכר בדם ולמעשה מפצות על ההפרעה בתפקוד התקין. פורמולות של פטריות מרפא, מקבוצת מזונות העל, מאפשרות איזון רמות סוכר במקרים עקשניים.

חשוב להעשיר את התזונה בויטמינים מקבוצת B, במיוחד ויטמינים 6B 12B , 1B וחומצה אלפא ליפואית אשר יסייעו בהגנה ושימור של כלי הדם הקטנים – הנימים אשר נוטים להיפגע בקרב חולים סוכרתיים. טיפול מונע יאפשר חיים איכותיים ובריאים ללא פגיעה בראייה או צורך להתמודד עם תופעות קשות כמו רגל סוכרתית.

קראו עוד על...

צרו קשר

  • 03-9217515
  • 050-5401171
  • info@dromrit.co.il
  • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 - 20:00
שישי 9:00 - 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון

ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר
בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom
לפרטים והרשמה

סדנאות הרזיה - אונליין

24 מפגשים דו-שבועיים בזום
לחזור למשקל תקין, להראות מעולה, להרגיש רעננים ומפוצצים באנרגיות
לפרטים והרשמה
עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על אנטי-אייג'ינג ותזונה בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש