טיפול טבעי בפיברומיאלגיה

4% מכלל האוכלוסייה הבוגרת, רובם המכריע נשים, לוקים באסופת תסמינים אשר העיקריים בהם: כאבי שרירים ושלד, עייפות, תשישות כרונית והפרעות תפקודיות נוספות. כלל תופעות אלה מוגדר כתסמונת הפיברומיאלגיה – דאבת שרירים.

תסמינים נוספים של פיברומיאלגיה עלולים להיות: הפרעות שינה, כאבי ראש, דיכאון, חרדה, הפרעות עיכול כמו תופעות של מעי רגיז, שלפוחית שתן עצבנית, הפרעות בכושר הריכוז ועוד. עוצמת התסמונת והישנות התופעות מושפעת מעומס פיזי או רגשי.

היות שמדובר בתסמונת, כלומר, לא במחלה בעלת מדדים אבחוניים מדוייקים, מתבססת האבחנה על תגובת כאב ב-18 נקודות גוף מוגדרות אך בעיקר נשענת על האינטואיציה של הרופא המאבחן.

גם הטיפול המקובל במסגרת הרפואה הקונבנציונלית אינו מכוון לטיפול בגורם, זה כאמור אינו מוגדר. לכן ללוקים בפיברומיאלגיה – דאבת שרירים, מוצע טיפול בתרופות ליריקה או סימבלטה אשר לעיתים תופעות הלוואי שלהן דומות לתסמינים עליהן התלונן המטופל מלכתחילה: טשטוש, סחרחורות, עייפות, הפרעות עיכול וכד׳.

הגישה הטבעית – הוליסטית מעיקרה ולכן מתבוננת בתהליך שעובר על האדם השלם הן ברמה הפיזית והן הרגשית ומציעה טיפול שיסייע באיזון האדם כולו.

במקרה של כובד באיברים, עייפות, טשטוש וכובד בראש הם תסמינים אופייניים לפיברומיאלגיה – דאבת שרירים אך גם למצבים בהם סירקולציית הנוזלים בגוף אינה אופטימלית ובגוף קיימת הצטברות לחות וליחה. הצטברות כזו יוצרת סביבה דלקתית.
התבוננות כזו מאפשרת לזהות את הגורמים שהביאו לחוסר האיזון ולתקנם ובמקביל לנקוט בגישה טיפולית משולבת עם: צמחי מרפא, הומאופתיה ודיקור אשר מטרתם להניע את הנוזלים ופינויים מהגוף.

במקרה של הפרעות עיכול אשר אופייניות לפיברומיאלגיה – דאבת שרירים מטופלות על ידי איזון של מערכת העיכול תוך שינוי תזונתי, שילוב של תוספים אשר מסייעים לשיקום מערכת העיכול, צמחי מרפא המשפרים את תהליך העיכול וטיפול מקיף במתח ועצבנות אשר למעשה מהווים טריגר משמעותי להפרעות דרכי העיכול.

ההסתכלות וההתייחסות לתנאי החיים של האדם, לרגשות המניעים אותו והתמיכה אשר ניתנת בתהליך הטיפול בפיברומיאלגיה, מאפשרים לאדם להפוך לגורם פעיל בתהליך ההחלמה שלו. בריאות שמושגת בדרך זו נשמרת לאורך שנים.

עוד על מערכת השרירים והשלד

צרו קשר

  • 03-9217515
  • 050-5401171
  • info@dromrit.co.il
  • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 - 20:00
שישי 9:00 - 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון

ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר
בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom
לפרטים והרשמה

סדנאות הרזיה - אונליין

24 מפגשים דו-שבועיים בזום
לחזור למשקל תקין, להראות מעולה, להרגיש רעננים ומפוצצים באנרגיות
לפרטים והרשמה
עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על אנטי-אייג'ינג ותזונה בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש