קליניקה לנטורופתיה ורפואה טבעית

OMRIT BENSIRA – הינה קליניקה לנטורופתיה ורפואה טבעית הפועלת במרכז הארץ, בהנהלת עמרית בן סירה, N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מטפלת ברפואה טבעית רב תחומית, המבוססת על שילוב דיסציפלינות שונות. בנוסף ללימודי הרפואה הטבעית בארץ, התמחתה עמרית בשיטת FACIAL REJUVENATION באוניברסיטת BASTYR בסיאטל, ארה״ב. כמו כן בשיטות איזון, טיהור וטיפול טבעי במחלות קשות תוך עבודה בקליניקה המשלבת רפואה כירופרקטית עם שיטות טבעיות חדשניות, באזור שיקגו.

אנו דוגלים בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש. על פי גישה זו אנו בונים ״חבילה טיפולית״ בהתאמה אישית אשר נותנת פתרון מקיף למצוקות המטופל, במטרה לאפשר שיפור באיכות החיים בפרק זמן קצר ככל האפשר.
רווחה, שמחה והרגשה טובה הן זכויות היסוד שלנו. תפקידם של הכאב והסבל לשמש נורת אזהרה, להמריץ ולכוון אותנו לטפל בדורש התייחסות. אנו משלבים בקליניקה שיטות טיפוליות מגוונות במטרה לתת מענה מקיף ויסודי לגורמים השונים למצוקה הן שיטות קלאסיות והן חדשניות המיושמות לבעיות קליניות ואף בקשיים על רקע רגשי.

 

התמחויות

בקליניקה ״עמרית בן סירה״ אנו משלבים דיסציפלינות טיפוליות קלאסיות לצד יישומים חדשניים בשאיפה למצוא פתרון מקיף לגורמים השונים של הבעיה הקלינית והנפשית (גוף נפש):

נטורופתית מומלצת מסתמכת על מספר גישות אבחון:

איבחון באמצעות תישאול אשר מביא בחשבון את כל סיפורו של המטופל, כולל ההיבטים הרגשיים, דרך התבוננותו על המציאות, אורח חייו החל בתזונה, הרגלי שינה, ספורט, אופי עבודתו וצורות הבילוי בשעות הפנאי.

אבחנה על פי מראה (פיזיונומי דיאגנוזיס) – התבוננות מעמיקה בתווי הפנים, גוון העור, פגמי עור וכו'. הפנים, בדיוק כמו איברי גוף אחרים הם מפה שחלקיה השונים מייצגים איברים פנימיים ועל פי מראה הפנים ניתן ללמוד ל מה שמתרחש במערכות השונות כמו הקיבה, הלב, המעי הגס, המערכת ההורמונלית, הלב וכלי הדם ואפילו לזהות אם רמות הכולסטרול גבוהות מדי.

אבחון של כפות הידיים והצפורניים. נטורופתית מכירה את ייצוג מערכות הגוף במבנה כף היד ובעיקר בכל אחת מהצפורניים ויכולה לזהות כשהאיזון באחת מהמערכות הפנימיות מופר.

אבחון בכפות הרגליים – מטפלת נטורופתית מומלצת מתמחה בדרך כלל בכמה שיטות טיפול טבעי, אחת מהמקובלות שבהן היא הרפלקסולוגיה – אבחנה והטיפול דרך כפות הרגליים וכפות הידיים.
כן, טיפול נטורופתי איכותי יסתמך פעמים רבות באבחון על פי  כפות הרגליים וייעזר בטיפול זה כדי לשפר את התוצאות ולהאיץ אותן.

אבחון לשון – המסתמך על אבחנת הלשון הסינית על פיה מיוצגים אברי הגוף בלשון. היתרון של שיטת אבחון זו מאפשרת להבחין בשינויים שמתרחשים בגוף ברמה המיידית. די בלילה אחד ללא שינה כדי שהעומס יתבטא במראה הלשון. קילקול קיבה פשוט, צריכה של מזון קר בכמות גדולה ועוד ועוד כל אלה יראו תוך שעות ספורות על הלשון.

אירידיולוגיה – אבחון על פי איריס העין ולחמית העיניים. נטורופתית מומלצת תהיה מיומנת גם בתורת איבחון זו שהתבססה ברפואה הטבעית המערבית אחרי שד"ר ברנרד ג'נסן, רופא קונבנציונלי ממוצא גרמני שחי בארה"ב רשם את עיקריה של התורה ושירטט מפות מדוייקות – על בסיסן של תורות עתיקות יותר ועל סמך ניסיונו רב השנים. הוא כמובן אימת את הידע הרב שצבר על ידי האבחנות והצלחת הטיפולים שלו בקליניקה.

אבחון דופק או איבחון ממוחשב – אמצעים אלה המבוססים על הידע של הרפואה הסינית הם נחלתם של מטפלים ברפואה הסינית וסביר שכל נטורופתית מומלצת תהיה מיומנת אף היא בשימוש בחלק מאמצעים אלה שנותנים מידע נוסף על כל הפרת איזון פיזית או רגשית.

נטורופתית מומלצת – גישות בטיפול

נטורופתית מומלצת מתייחסת הן להיבט הפיזי והן להיבט הרגשי בעיקר משום שבמקרים רבים מאוד (אולי אף בכולם)ההיבט הרגשי, המתח וטראומות עבר מודחקות מהוות גורם שעומד בשורש המחלה או המצוקה הגופנית. לכן חשוב שיעמדו לרשותה של נטורופתית מומלצת גישות טיפול ויכולת לסייע למטופל להתגבר על גורמים אלה. טיפול כזה עשוי להוות גורם תומך גם למי שמסתייעים בטיפול נפשי פסיכולוגי ואף לאנשים שנתמכים תרופתית.

מטפלת נטורופתית מומלצת מתאימה את התזונה המתאימה יחד עם תוספי תזונה כמו ויטמינים ומינרלים במידה ויש מחסור בהם וצמחי מרפא שמסייעים לריפוי המצב הרגשי והגופני.
צמחי מרפא מאופיינים בהרכב עשיר של חומרים פעילים שתומכים זה בזה ומספקים מענה תרופתי מטרתו לתקן את חוסר האיזון, להוריד את עומס התסמינים ולהאיץ את תהליך הריפוי.

בטיפול של נטורופתית ישנם אמצעים תומכים נוספים: דיקור סיני, דיקור אוזן עם מחטי נעץ שמטרתו להמשיך את אפקט הטיפול במשך מספר ימים (לאחר המפגש הטיפולי). הדיקור במחטי נעץ  מזרז ומקצר את משך המחלה ואת הסבל מהתסמינים.

איך נבחר נטורופתית מומלצת?

בחירת מטפל היא תמיד מהלך שדורש התייחסות רבה ותשומת לב. כשאנחנו במצוקה כתוצאה ממצב בריאותי או מלחצים ומתחים אנחנו מעוניינים בליווי מקצועי שאכן יסייע לנו למצוא את הדרך ואת הפתרון הטוב והמועיל ביותר עבורנו.

חשוב תמיד לשאול את הנטורופתית שאליה הגענו באילו שיטות היא מאבחנת ומה הכלים והידע שעומדים לרשותה כדי להקל עלינו ולהנחות אותנו לאורח החיים הבריא והטוב ביותר.

חשוב לדעת שאותה נטורופתית אליה הגענו אכן מוכנה לעמוד לרשותנו למענה, במידה וניזדקק לתמיכה נוספת ובמידה ותתעוררנה שאלות לגבי מהלך הטיפול.

בשיחה עם המטפלת אליה הגענו חשוב לוודא שאנחנו מצליחים לתקשר עם הנטורופתית המומלצת ומוצאים איתה שפה משותפת. חשובה גם הגמישות והנכונות לבוא לקראתנו, כך שנוכל להתמיד וליישם את הטיפול.

שינוי של אורח חיים, תזונה והרגלים הוא תמיד אתגר גדול. כדי שטיפול נטורופתי יצליח חיוני שתהיה למטופל אוזן קשבת וגם מידה רבה של איכפתיות ונכונות ללכת לקראתו כשהוא מבטא מצוקה, התלבטות או צורך כלשהו.

טיפול נטורופתי תומך במחלות מוגדרות רבות ובהן:

השמנה, תת משקל, סוכרת, יתר כולסטרול, יתר לחץ דם, מיגרנות, כאבי ראש, עייפות, תשישות שלאחר מחלה, מצבי החלמה לאחר מחלות לב, תמיכה וליווי של חולים אונקולוגיים, מחלות שונות של מערכת העיכול וגם מצבים רגשיים ונפשיים כמו חרדה, דיכאון וכו'.

טיפול נטורופתי משתלב עם הרפואה הקונבנציונלית ואמור להתאים את עצמו להנחיות של הרופאים המטפלים.

× דברו איתנו