טבעי להילחם בסרטן

טיפול טבעי ותמיכה במחלות הסרטן

סרטן יכול להתקיים בגוף רק במידה בה התנאים מאפשרים לו. נשנה את התנאים ונמנע את המחלה.

בדומה למחלות רבות אחרות גם מחלות הסרטן מתפתחות כאשר הסביבה בגוף שלנו הופכת להיות חומצית-דלקתית וקרומי התא משנים את הרכבם בשל הצטברות של רעילות. כתוצאה מכך נבצר מהתאים שלנו לקבל אספקה באופן אופטימלי. תנאים רגשיים, מתח, פחדים ודומיהם אף מחמירים את מצבו הירוד של הגוף.

הרקמה הסרטנית, מתפתחת ללא בקרה וכמעט מבלי שמערכת החיסון תפריע לה תוך שימוש ב״טריקים״ אשר מטעים את מערכת החיסון ואינם מאפשרים לה לבצע את תפקידה.

מערכת החיסון מזהה גורמים שתוקפים את הגוף על ידי קריאה של רצפים של פוליסכרידיים האופייניים להם – מעין ״ברקוד״ ייחודי אשר מאפשר למערכת החיסון להחליט את מי עליה לתקוף. רקמה סרטנית קולטת לתוכה מבנים פוליסכרידיים של מערכת החיסון ובכך משבשת את יכולתה של מערכת החיסון לזהות את הרקמה החולה ולתקוף אותה.

פגיעה במנגנון P53 – חלבון 53 שייך למערכת החיסון ותפקידו לזהות שינויים ושיבושים בחומר הגנטי בגרעין התא ולתקן אותם. במידה ותהליך התיקון נכשל גורם החלבון ל״התאבדותו״ של התא הפגום. כמותו של חלבון זה ואיכות פעילותו הם אמצעי מכריע וחיוני לנצחונו של הגוף על הסרטן.

תהליך החלמה טבעי מושתת, אם כן, על חיזוק יכולתה של מערכת החיסון לפעול באורח אופטימלי, יצירה של תנאים סביבתיים אשר אינם מאפשרים לגידול להתקיים ויצירת אווירה רגשית מתאימה להחלמה.

טיפול טבעי בסרטן מבוסס על אימוץ תזונה טבעית שמשנה את מאזן ה-PH בגוף, עשירה בנוגדי חמצון וחומרים אנטי סרטניים. התאמה אישית של פורמולות צמחי מרפא ופטריות מרפא שיתקנו את המנגנונים החיסוניים החיוניים לתהליך ההחלמה.

טיפול טבעי בסרטן מותאם לצרכי המטופל ובאופן התומך בטיפול קונבנציונלי ומחזק את האפקט שלו.

כל אחד מאברי הגוף מורכב מתאים. כל אחד מהתאים מכיל את המידע הגנטי של האדם ואפיונים ייחודיים לרקמה ולאיבר אליו הוא משתייך.

תאים מתרבים על ידי חלוקה בקצב הנדרש לצרכי הגוף. כאשר קצב ההתרבות של התאים גדול מהנדרש לצרכי הקיום של הגוף (או הגדילה כשמדובר בילדים) נוצר גידול. כאשר איפיוני התא שונים מאלה של הרקמה בה הם מתפתחים, אז הגידול יהיה סרטני.

לגידול ממאיר יש יכולת לחדור / לפלוש לרקמות בסביבתו או ״להתביית״ ברקמות מרוחקות באמצעות תאי גידול, אשר עוברים אליהן דרך זרם הדם או בלוטות הלימפה. פלישה לרקמה שכנה או השתרשות ברקמה מרוחקת של תאי גידול נקראת גרורה והיא מעידה על התפשטות המחלה.

היות שקל יותר לטפל בשינויים ממאירים בשלבים מוקדמים כדאי להיות ערניים לשינויים ולתסמינים המעידים על שינוי באיזון הגופני.

תסמינים שיש לתת עליהם את הדעת:

 • אובדן משקל – ללא סיבה ידועה
 • חום מתמשך, גם אם נמוך
 • עייפות מתמשכת, ללא סיבה ידועה
 • שינויים בתחושות באזורי גוף שונים: כאב גם אם עמום אך מתמשך, לחץ, נפיחות, גרד וכד׳
 • שינויים בדפוסי היציאות
 • שיעול כרוני
 • ליחה דמית
 • הזעות לילה
 • נפיחות בבלוטות הלימפה

כל עוד אנחנו בריאים כדאי מאוד לאמץ אורח חיים מונע סרטן:

כולנו יודעים שכדי למנוע תחלואה בכלל וסרטן בפרט כדאי להימנע מעישון. גם אם עישנת משך שנים רבות, כל סיגריה נוספת – מיותרת. ״השכטה״ הנוכחית זו האחרונה ולתמיד. היום קל יותר לבקש מאנשים בסביבתנו לשחרר אותנו מן הצורך להיחשף לעישון פסיבי, הימנעו מעשן הסיגריות של אחרים.
שנים רבות מזהירים אותנו מקרינת השמש. אמנם חשיפה ממושכת לקרינה ובשעות השיא מזיקה לבריאות, מזקינה את העור ועלולה לגרום לסרטן, אך כדאי להיות מודעים שלחשיפה לאור יום וקרינת שמש בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות אחר הצהריים יש גם יתרונות בריאותיים. האור וקרינת שמש מתונה חיוניים למטבוליזם של סרוטונין ולייצור עצמי של ויטמין D. כדאי לדעת שלאחרונה גואה גל נגדי בקרב אנשי רפואה בארה״ב להפסיק את הקמפיין הגורף כנגד השמש ולהיחשף לקרינה מתונה ובתבונה.
תזונה הינה גורם דומיננטי בשימור בריאות בכלל ובמניעת היווצרותם של גידולים בגוף בפרט. תזונה אשר מקורה מן החי ותזונה מתועשת: עתירת סוכר, מלח, צבעי מאכל, חומרים משמרים, חומרי הדברה ודומיהם, יוצרת בגוף סביבה חומצית אשר מאפשרת היווצרותם של גידולים סרטניים ושל תופעות דלקת שונות אחרות. תזונה טבעית המבוססת על ירקות, פירות, קטניות ודגנים מלאים יוצרת בגוף סביבה בסיסית ובריאה.
צריכה של אלכוהול אף היא גורמת לגוף חומצי.
מערכת הלימפה נעה מכוח תנועתו של הגוף, לכן, גוף הנמצא בתנועה משפר בכך את התפקוד החיסוני. פעילות אירובית משפרת את מאזן הסוכרים והשומנים בגוף, מה שתורם לבריאות כלי הדם, הלב ולמניעת הופעתן של מחלות סרטן.
שעות רבות אנחנו מבלים במקום העבודה שלנו. יש להקפיד על ניקיון ואוורור של סביבת העבודה. רצוי לבחון אם אין בסביבת העבודה חומרים כימיים, צבעים, דבקים, אסבסט או גורמי קרינה ולטפל במניעת חשיפה לגורמים מסכני חיים ומסרטנים הללו. לסביבת עבודה ידידותית ונעימה יש השפעה עצומה על המערך הרגשי ויכולת התמודדות עם מתחים. הבטיחו לעצמכם סביבת עבודה כזו.

קראו עוד על...

צרו קשר

 • 03-9217515
 • 050-5401171
 • info@dromrit.co.il
 • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 - 20:00
שישי 9:00 - 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון

ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר
בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom
לפרטים והרשמה

סדנאות הרזיה - אונליין

24 מפגשים דו-שבועיים בזום
לחזור למשקל תקין, להראות מעולה, להרגיש רעננים ומפוצצים באנרגיות
לפרטים והרשמה
עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על אנטי-אייג'ינג ותזונה בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש