טיפול טבעי בקרוהן

מחלת קרוהן

מחלת קרוהן היא מחלה דלקתית אשר תוקפת את שכבת החיפוי על דפנות מערכת העיכול. האזורים הדלקתיים יכולים להופיע מהפה ועד לפי הטבעת. הדלקת במחלת קרוהן עלולה להתפשט ולחדור גם לשכבות עמוקות יותר. התסמינים האופייניים של מחלת קרוהן הם:

  • כאבי בטן
  • הפרעות עיכול כמו שלשולים והקאות
  • הפרעה בספיגה התקינה של מזון דרך המעי שמובילה לחוסרים תזונתיים וירידה במשקל
  • דלקות במפרקים
  • דלקות בעיניים
  • גרד ופגיעה בעור
  • הפרעות ריכוז ועייפות
  • הגורמים למחלת קרוהן אינם ברורים דיים אך ברור לחלוטין שמתח יחד עם תזונה לקויה גורמים להחרפה של המחלה.

הזנחה וחוסר טיפול מתאים במחלת קרוהן עלולים לגרום להידרדרות, עד למצב של שלשולים דמיים ואף חירור דופן המעי. הזנחה של מחלת קרוהן עלולה לגרום אף למוות.

הטיפול הקונבנציונלי בקרוהן

הטיפול הקונבנציונלי מבוסס בדרך כלל על תרופות נוגדות דלקת סטרואידיות ולא סטרואידיות. במידה ולא מושגת יעילות מספקת בקבוצות תרופות אלה נעשה שימוש בתרופות שיעדן דיכוי התגובה החיסונית. ישנן מספר קבוצות תרופתיות אשר מעלות את הסיכון להתפתחות סרטן מסוג לימפומה בקרב הנוטלים אותן.

בנוסף, נהוג לטפל במקביל באמצעות תרופות סימפטומטיות אשר מטרתן להקל על התסמינים של המחלה כגון: תרופות המטפלות בהפרעות עיכול, תוספים תזונתיים המשפרים את איכות ההזנה ומשלימים חוסרים תזונתיים, זריקות 12B, תוספים של סידן וויטמין D.

במצבים בהם ישנה פגיעה חמורה בדופן מערכת העיכול יש צורך בהתערבות כירורגית לכריתת האזור הנגוע.

טיפול טבעי בקרוהן

טיפול טבעי במחלת קרוהן מכוון להורדה משמעותית של המצב הדלקתי במערכת העיכול בפרט והגוף בכלל. בשלב הראשון מותאמת תזונה ייחודית לכל מטופל. התזונה מבוססת על מזון טבעי אורגני, נעדר כל גורמי דלקת כמו: מזונות אשר מקורם מן החי, שומנים, פחמימות פשוטות, מזונות מתועשים ותוספים מלאכותיים. בנוסף מוספים מזונות אשר מסייעים לשיקום הרירית במערכת העיכול.

במקביל לתזונה, ניתנים לכל מטופל במחלת קרוהן, תוספים אנטי דלקתיים, אנזימי עיכול, חיידקים ידידותיים, צמחי מרפא אנטי דלקתיים וכאלה אשר מתאימים במיוחד לחיזוק ושיקום מערכת העיכול, צמחי מרפא המסייעים להסתגלות הגוף ומרגיעים מצבי מתח.

בגישתי לכל מטופל במחלת קרוהן מותאמת פורמולה של פטריות מרפא שמסייעת להתמודד עם מזהמים שתוקפים את מערכת העיכול, מחזקים את מערכת החיסון, תומכים בשיקום ריריות ותומכים בהחלמה.

עם התקדמות הטיפול ניתן בהדרגה להוריד חלק גדול מהתוספים וצמחי המרפא ולהיעזר בסוגי מזונות ומזונות על אשר משמרים את בריאות מערכת העיכול.

קראו עוד על…

טיפול לרגיעה איזון והתחדשות

טיפול משולב לחידוש והצערת עור הפנים

טיפול טבעי בסרטן על ידי שינוי גישה תזונתית

טיפול טבעי בקרוהן

טיפול טבעי בלחץ דם

טיפול טבעי בכולסטרול

טיפול טבעי לאיזון כולסטרול, טריגליצרידים וסוכר

צרו קשר

× דברו איתנו