חצי שעה ייעוץ אונליין - ₪90
צרו קשר עכשיו

מה הקשר בין צריכת מזון מעובד להפרעות קשב?

פגיעה בתפקוד התקין של מערכת העצבים (הפרעות קשב, עייפות ומצבי רוח משתנים) עלולה להיגרם ממזונות מעובדים המכילים חומרים רעילים.

עייפות, תחושת ערפול, כאבי ראש, מצבי רוח משתנים, קשיים בריכוז הינם תסמינים לא ספציפיים אשר במבוגרים מתקשה הרפואה לתת להם מענה ובילדים מוערכים כחלק מהפרעות קשב וריכוז. לעיתים רבות תהיינה מלוות תופעות אלה בהפרעות עיכול ברמה משתנה ובהן: נפיחות, גזים שלשול או עצירות, התכווצויות של הבטן וכאבי בטן.

עד השנים האחרונות נטו המטפלים ברפואה הטבעית ואף חלק מהרופאים שגילו פתיחות לבחון אפשרות זו לשייך מכלול כזה של תופעות לזיהומים של פטריות שמר, או קנדידה (לארבעת מיניה השונים). אך לא תמיד מדובר בקנדידה. לעיתים קרובות הגורם הוא רגישות לרעלנים הנמצאים בעיקר במזונות כמו: בשר, תוצרת חלב או ביצים שגודלו עם כמויות גדולות של אנטיביוטיקה ו/או תוספת של הורמונים. מיותר לציין כי רוב החקלאות המודרנית משתמשת באנטיביוטיקה במטרה למנוע מחלות בלולים או בתוספת הורמונים כדי להביא לעליית משקל הבקר לבשר.

במזונות המעובדים נמצא לעיתים קרובות מונוסודיום גלוטמט – חומר ״תבלין״ אשר מטרתו לשפר ולחזק את הטעם. כדאי להיות ערים לעובדה שמונוסודיום גלוטמט עשוי להופיע בין רכיבי המזון בשמו המלא Monosodium glutamate או בקיצור MSG אך גם ״נסתר״ בכמה שמות אחרים ומאוד תמימים למראה כמו: E 621 ,Hydrolyzed proteins, Vegetable protein, Natural flavor broth, soy concentrate, Protein isolate.

מונוסודיום גלוטמט והממתיק, שהשימוש בו כל כך נפוץ, האספרטיים ואפילו גלוטן, במיוחד בילדים שמערכת העיכול שלהם רגישה, יוצרים בגוף קבוצת רעלנים הקרויים אקסיטוטוקסינים. אלה חודרים דרך מערכת העיכול וגורמים לפגיעה בתפקוד התקין של מערכת העצבים. ההפרעות הנגרמות בשל נוכחות של אקסיטוטוקסינים הן רבות ובהן השפעה על חשיבה בהירה, הפרעות קשב והפרעות בריכוז, עייפות פתאומית, תחושת ערפול, הפרעות זיכרון ועוד.

צרו קשר

  • 03-9217515
  • 050-5401171
  • info@dromrit.co.il

  • הרצל 86, פתח תקווה

שעות פעילות הקליניקה

ראשון-חמישי 9:00 – 20:00
שישי 9:00 – 14:00

טיפולים יחודיים

קבעו פגישה לאבחון
קבלו ייעוץ אונליין

אבחון, התאמת תזונה, צמחי מרפא או הנחיות טיפול מקיפות יותר בטלפון, מייל, WhatsApp, או Zoom במחיר עדכני לבידוד:

₪90 – 30 דקות ייעוץ

עמרית בן סירה פרופיל

עמרית בן סירה | מרצה ומנחה סדנאות בריאות בארץ ובעולם

N.D C.Ac Re.Na, נטורופתית מומחית לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גופנפש